Рання профорієнтація та майбутнє дитини

Профорієнтація дітей – важливий аспект освіти, без якого навчання втрачає цінність. Адже отримані знання та навички мають бути використані у майбутньому, вони повинні приносити користь підростаючому поколінню.

Згідно з дослідженнями McKinsey Global Institute, до 2030 року зникнуть 350 млн робочих місць. Частина з них трансформуються. Це пов’язано з різними чинниками, зокрема з  появою та стрімким розвитком штучного інтелекту. Для молоді це означає важливість уміння пристосовуватися до нових умов. На першому місці тепер не якомога більший багаж знань на старті, а готовність розвиватися протягом усього кар’єрного шляху.

Рання профорієнтація та майбутнє дитини тісно пов’язані між собою. На сьогодні в Україні та у світі використовуються різноманітні інструменти для визначення нахилів та уподобань школяра.

 • Зустрічі і бесіди з представниками затребуваних на ринку праці професій.
 • Тестування, зокрема, тест Голланда, профорієнтаційні анкети, опитувальник професійних нахилів Йовайші, створення карти інтересів і ін.
 • Екскурсії, під час яких діти можуть на власні очі побачити, як проходить робочий процес.
 • Розмови з дитячими психологами та спеціалістами з профорієнтації.

Найкраще всі ці методи працюють у поєднанні. Неможливо за одну розмову чітко визначити, який напрямок діяльності є оптимальним для школяра, для цього знадобиться згуртована робота педагогів та батьків протягом кількох років навчання у школі.

Плануєте обрати приватну школу для своєї дитини?- зареєструйтесь на безкоштовну консультацію!

Залиште заявку, ми зв’яжемося впродовж дня!

  Профорієнтація підлітків: найефективніші методи та заходи

  
  

  Особливості розвитку учнів початкової ланки вимагають спеціального підходу до професійної орієнтації. У більшості державних шкіл робота над визначенням нахилів до певних наук та занять починається надто пізно, в результаті підліток мусить швидко прийняти рішення, і часто воно є необґрунтованим і недостатньо усвідомленим.

  Тому профорієнтація для школярів має починатися ще у 1-4 класах. Звісно, методи на пропедевтичному етапі вибору професії застосовуються відповідно до вікових потреб і можливостей дитини. Мова йде про квести, рольові ігри, тематичні заходи і в цілому формування у школяра позитивного мислення та проактивності. У цьому віці рано розповідати про складні сучасні професії, але вже можна формувати soft-skills, такі як емпатія, вміння працювати у групі, слухати, знаходити нестандартні рішення. Ці навички є універсальними, їх варто удосконалювати впродовж усього життя.

  Згодом учні Mainstream School у Києві (Печерськ) отримують можливість зосередитися на конкретному профілі – це біотехнології, архітектура, артмедіа чи підприємництво.

  «Біотехнології»

  «Підприємництво»

  «Артмедіа»

  «Архітектура і дизайн»

  Бажаєте дізнатись про профільні класи, можливості отримання сертифіката США, профорієнтацію та багато іншого?

  Залиште заявку, ми зв’яжемося і розповімо докладніше про програму дня відкритих дверей