Ідемо в 1 клас: як підготувати дитину до навчання у школі

Серед безлічі порад про те, як підготувати дитину до навчання у школі, користуйтеся лише тими, які дійсно підходять для вашої дитини. Повільна адаптація до нового режиму дня та гармонійний розвиток основних умінь – це набагато краще, аніж робота в екстренному режимі. Надмірне завантаження дошкільника може спричинити зайвий стрес, зменшити бажання іти до школи.

Виділяють 4 головні напрямки знань та умінь, необхідних у першому класі.

  1. Загальний розвиток. Чудово, якщо дитина вміє відповідати на прості питання про сім’ю, професії, час та простір.
  2. Логіка і мислення. Як підготуватися до школи, а саме – 1-го класу в цій сфері? Разом із дитиною шукайте відмінності між схожими зображеннями чи предметами, групуйте ознаки за певними критеріями.
  3. Читання і мовлення. Допоможіть дитині вигадувати різні історії по картинках, запам’ятовувати короткі тексти та стисло їх переказувати.
  4. Математика. Уміння рахувати до 10 та розрізняти геометричні фігури значно полегшить вивчення точних наук у школі.

Не намагайтеся в стислі терміни навчити дитину писати, читати і рахувати, якщо раніше вона цього не вміла. Деякі школи визначають певні критерії готовності до школи, однак жоден заклад не має права приймати першокласників на конкурсній основі. Тому якщо ви вирішуєте, як підготувати дитину до школи за літо, сфокусуйтеся на розвитку пізнавальної сфери, аналітичного мислення. Якщо вам вдасться викликати зацікавлення шкільним життям та конкретними дисциплінами, учень зможе наздогнати раніше підготовлених однокласників впродовж навчального року.

Як підготувати дитину до навчання у школі?Що робити батькам дошкільнят?

Немає сенсу розпочинати активну підготовку до школи раніше, аніж в 5 років. Більшість батьків концентрують свою увагу на розвитку інтелектуальної сфери, однак мало часу приділяють фізичній та психологічній сферам.

Ось декілька порад стосовно того, як краще підготувати дитину до школи.

  • Не вивчайте підручники заздалегідь. Сучасні педагоги не повинні порівнювати успіхи вашої дитини із результатами ровесників, вони фокусуються на прогресі дитини, тому немає сенсу змушувати п’ятирічну дитину вчити все наперед, аби не відставати від інших.
  • Займайтеся мотивацією. Розповідайте, чому ви любили ходити до школи, чого цікавого слід очікувати від шкільного життя.
  • Організуйте екскурсію до школи, у яку ви плануєте віддати дитину. Ідеально, якщо у батьків є змога кілька разів прогулятися до навчального закладу – так майбутній учень запам’ятає маршрут.
  • Поясніть, як саме і чому зміниться графік, в тому числі попередьте про відсутність денного сну та інші відмінності із садочком. Аналогічно підготувати до школи можна і домашню дитину.

Першокласник, якому не забороняють фантазувати і гратися, обов’язково полюбить школу. Для цього батькам важливо завжди залишатися на боці дитини та стежити, щоб перший вчитель дозволяв учням відпочивати, багато рухатися та спілкуватися.

Більше 30% випускників школи отримують атестат з відзнакою

І Ваша дитина може бути серед них!