Повний список документів для запису в 1 клас

Планування вступу дитини до школи передбачає не лише вибір хорошого закладу та закріплення знань і умінь, набутих і засвоєних під час дошкільної підготовки. Формальна сторона процесу – підготовка відповідного пакету документів. Від того, чи є обрана вами школа приватною, чи державною, залежить те, які документи потрібні для запису в перший клас. Існує загальний список, котрий актуальний для усіх.

  1. Копія свідоцтва про народження.
  2. Заява, заповнена батьками безпосередньо у школі.
  3. Медична довідка за формою 086.
  4. Список документів для запису в 1 клас доповнюється висновком інклюзивно-ресурсного центру, якщо дитина має особливі освітні потреби.

Якщо мова йде про державну школу, вам знадобиться також документальне підтвердження місця проживання дитини, наприклад, свідоцтво про право власності на житло чи будь-який інший документ, що інформує про місце проживання дитини, одного з її батьків чи законних представників.

Як і коли подавати документи для запису в школу?

Які документи потрібні для запису в перший клас в Україні?Присутність дитини не є обов’язковою, якщо подача документів відбувається офлайн. Органи місцевого самоврядування та місцева виконавча влада визначають терміни запису в школу, тому у різних населених пунктах кінцева дата може бути іншою, але не раніше, ніж за один місяць до початку навчання. Як правило, для того щоб відправити дитину до школи 1 вересня найближчого навчального року, потрібно звертатися до керівництва школи із готовими документами до 31 травня.

В умовах карантину школи можуть приймати документи онлайн. Зарахування у перший клас відбувається в такий спосіб: батьки відправляють електронною поштою відскановані свідоцтва про народження, медичні довідки 086 та заяви із запитом про вступ до школи.

Якщо ви вже зібрали усі документи, які потрібні, щоб записати дитину в школу, оберіть школу та познайомтеся із вчителями, котрі можуть супроводжувати вашу дитину протягом шкільного життя. Пам’ятайте, що ви маєте право вільно обирати навчальний заклад. Однак якщо ви хочете записатися у державну школу, до котрої дитина не відноситься за місцем проживання, все залежить від результатів жеребкування на вільні місця.

Для вступу у приватну школу вам потрібно вирішувати значно менше формальностей. Вибір залежить лише від ваших критеріїв пошуку оптимальних для навчання і розвитку умов.

Більше 30% випускників школи отримують атестат з відзнакою

І Ваша дитина може бути серед них!