Чим відрізняється приватна школа від звичайної?

Існують різні класифікації загальноосвітніх закладів. Враховуючи найважливіші особливості цих установ, можна виділити наступні типи приватних шкіл.

 • Гімназії. Основний фокус – на гуманітарних науках.
 • Ліцей. Багато уваги приділяється профорієнтації учнів.
 • Із поглибленим вивченням окремих дисциплін. Як правило, це іноземні мови, математика чи історія. В сучасних умовах важливим є вивчення IT, програмування, що також враховується власниками шкіл.
 • Конфесійні школи – передусім класичні християнські.
 • Одностатеві – тільки для хлопчиків чи лише для дівчаток.
 • Школи-інтернати (із проживанням), а також напівпансіони.

Чим відрізняється приватна школа від звичайної? Насамперед, це атмосфера. У державних навчальних закладах середовище часто не достатньо креативне та дружнє. Відчуття домашнього затишку та уважне, відповідальне ставлення вчителів – це те, що вирізняє приватні школи серед безкоштовних аналогів.

Незалежні освітні заклади мають самостійне фінансування. І хоча вартість навчання в таких школах досить висока, батьки при цьому сплачують кошти офіційно, натомість їхні діти отримують чудову матеріально-технічну базу для якісної освіти.

Зазвичай приватна школа має свою концепцію. Педагогів об’єднує спільна ціль – дати учням усе для звершень у дорослому житті. Розвитку дітей сприяє навчання у малих групах. Вірогідність психологічного та фізичного насильства у таких закладах дуже низька. Це також є вагомою перевагою приватних шкіл, адже безпека дитини – на першому місці для її батьків.

Типи приватних шкіл та їх перевагиОсновні вимоги до приватних шкіл

Є різні вимоги до приватних шкіл, залежать вони від типу освітнього закладу. Однак деякі правила та норми стосуються усіх подібних навчальних закладів і регламентуються державою.

 • Наявність ліцензії про надання освітніх послуг.
 • Юридична адреса та затверджений статут.
 • Керівник має вищу освіту не нижче ступеня магістра.
 • Розклад уроків, а також характеристики приміщення відповідають Держсанправилам України.
 • Окремі дозволи необхідні, якщо школа забезпечує учнів харчуванням.

Оптимальна чисельність персоналу залежить від кількості учнів, як і деякі інші особливості приватних шкіл. Точний перелік документів залежить від організаційно-правової форми бізнесу.

В США діє понад 30 тис. приватних шкіл різних типів. В Україні ця практика наразі лише розвивається. Якщо ви вирішили вибрати приватну школу, познайомтеся із директором та вчителями, відвідайте заклад, щоб переконатися у якісному обладнанні, наявності нових меблів та просторих класів для школярів.

Пам’ятайте – враження вашої дитини від школи та її майбутні досягнення залежать не лише від методів навчання і кваліфікації педагогів, але й від правильної організації дозвілля, гуртків та екскурсій, квестів. Значна частина приватних шкіл закривають і ці питання.

Більше 30% випускників школи отримують атестат з відзнакою

І Ваша дитина може бути серед них!