Якісна профорієнтація: заняття для підлітків

Профорієнтація дітей і підлітків – це комплекс заходів, котрі спрямовані на допомогу у визначенні свого призначення, майбутньої професії. Якщо вибір життєвого шляху нав’язаний батьками, вчителями чи ровесниками, або ж пов’язаний лише із матеріальними перспективами, людина не зможе реалізуватися як особистість. Тому так важливо враховувати унікальні таланти, нахили дитини та розвивати їх.

У деяких школах заняттям профорієнтації для підлітків передує тестування, організоване профорієнтатором із психологічною освітою. Спеціаліст допомагає виявити здібності кожного учня, мотивувати його зробити вибір самостійно, інколи навіть всупереч зовнішнім обставинам.

профорієнтація дітей і підлітківНа вибір підлітка впливають різні фактори:

  • прагнення до фінансової стабільності чи ризику;
  • бажання керувати та приймати рішення, управлінські мотиви, або схильність до виконання чужих вказівок;
  • уміння генерувати ідеї та підприємницьке мислення чи хист до втілення готових рішень;
  • прагнення бути незалежним і працювати наодинці, або ж навпаки, бажання вирішувати різні задачі у колективі.

Інколи вирішальну роль відіграє мрія служити людям і бути корисним, схильність до роботи соціального спрямування.

Найважливішою метою профорієнтаційних занять для підлітків є з’ясування улюблених шкільних дисциплін. Також потрібно проінформувати школяра про сучасну ситуацію на ринку праці, про те, які професії є найбільш прибутковими та перспективними. Можливо, учень уже обрав спеціальність для себе, але не знає, як саме вона називається, де можна здобути відповідну освіту.

Оптимальним способом направити учнів та допомогти їм із вибором професії є серія індивідуальних бесід. Профорієнтація дітей підліткового віку починається у середніх класах. Перед переходом у 9 клас учні деяких шкіл можуть обрати математичне, гуманітарне чи технічне спрямування подальшого навчання або навіть мають змогу вступити у профільний клас, наприклад, «Підприємництво», «Біотехнології», «Архітектура та дизайн» чи «АртМедіа».

Більше 30% випускників школи отримують атестат з відзнакою

І Ваша дитина може бути серед них!