Коли починається запис дітей у школу в Україні?

Період, коли можна записатися в школу, визначає місцева влада. Органи самоврядування вирішують, коли розпочинається вступна кампанія у державних школах, а також оголошують кінцеву дату зарахування. Однак незалежно від розташування освітнього закладу заяви потрібно подавати до 31 травня. Умови зарахування залежать від конкретної школи, однак багато чого об’єднує усі українські заклади середньої освіти.

  • Якщо вашій дитині уже виповнилося шість років, її приймуть у перший клас.
  • Майбутні школярі, котрі досягнули семирічного віку на початку навчального року, цього ж навчального року йдуть до школи.
  • Остаточна дата початку подачі документів має бути відома не пізніше, аніж за місяць до завершення запису дітей.
  • Коли починається запис дітей у школу, можна дізнатися безпосередньо у навчальному закладі, на сайті школи, або ж у районному відділі освіти.

Коли можна записатися в школуЯку школу може відвідувати дитина і як записатися онлайн?

Батьки можуть обрати будь-яку школу для своєї дитини. Однак якщо мова йде про державний чи комунальний заклад, бажано звертатися туди, куди дитина відноситься за місцем проживання. Подача підтверджуючого документу сприяє легкому вступу до школи, на території обслуговування якої ви проживаєте.

Для того, щоб записатися в школу, не потрібно брати дитину із собою. Зарахування на конкурсній основі можливе тільки у приватних закладах. За який час відбувається запис у школу приватного типу – вирішує її керівництво. Зазвичай, в такому випадку вам не знадобиться довідка про місце проживання, лише свідоцтво про народження, медична довідка 086 та заява, яку заповнює хтось із батьків чи опікун.

Протягом 2-х днів після зарахування учнів школа публікує на своєму сайті, а також розміщує на спеціальному стенді важливу інформацію для батьків, в тому числі список прізвищ зарахованих школярів, прізвища претендентів на вільні місця. Жеребкування відбувається після 1-ї черги запису в перший клас. За скільки часу зараховують учнів на вільні місця – залежить від конкретної школи.

У 2-гу чергу за допомогою жеребкування обирають дітей, які не живуть на території обслуговування навчального закладу, але з певних причин планують навчатися у ньому. Результати жеребкування – це прізвища школярів у випадковому порядку.

Запис у школу через портал school.isuo.org відбувається онлайн. Батькам потрібно зареєструватися в електронному сервісі, вибрати школу і створити заявку, доповнивши її обов’язковими документами. Такий спосіб подачі документів дуже зручний у період карантину. Засновник навчального закладу може приймати відскановані документи без електронних підписів.

Якщо ви обрали приватну школу, вступна кампанія пройде швидко та без зайвих формальностей. Як правило, засновники таких закладів створюють максимально комфортні умови зарахування нових учнів.

Більше 30% випускників школи отримують атестат з відзнакою

І Ваша дитина може бути серед них!