Правильний вибір школи для першокласника

Питання про те, як вибрати школу для першокласника, бажано вирішити ще за рік до початку шкільного життя. Чудово, якщо батьки мають час на роздуми та керуються не лише порадами знайомих. Рейтинги шкіл, опубліковані в інтернеті, відгуки про освітні заклади часто бувають оманливими чи суперечливими. Адже якщо для когось на першому місці – престиж, то для інших матусь і татусів важливішим є розташування і ціна, а у деяких випадках увагу звертають лише на особистість першого вчителя і підхід до роботи директора.

Вибір школи для першокласника має бути об’єктивним та ґрунтуватися на головних перевагах закладу, важливих передусім для загального розвитку і комфорту школяра. Виділимо декілька ключових критеріїв пошуку ідеального «другого дому» для дитини віком 6-7 років.

  • Кількість дітей у класі. Чим менше учнів у навчальній групі – тим краще, особливо, якщо ваша дитина не відвідувала дитячий садочок чи інший заклад дошкільної освіти.
  • Організація навчального процесу, наявність додаткових занять, групи продовженого дня. Якщо батьки залишаються на роботі допізна, це допоможе зекономити на послугах няні.
  • Тип школи, спеціалізація. У ранньому шкільному віці діти чудово запам’ятовують все нове, тому поглиблене вивчення певної дисципліни краще починати з перших днів, проведених у шкільних стінах.
  • Безпека і комфорт. Охорона, мультимедійне обладнання, нові зручні меблі – важливий кожен нюанс.

Навіть аромат у їдальні може бути вирішальним при знайомстві із різними школами. Завбачливі батьки обирають школу на тривалий період, а не лише для початкової освіти. Адже за 4 роки школяр заведе собі друзів і звикне до певного середовища. Перехід у інший заклад може стати стресовим.

Як вибрати школу для першокласника у Києві

Що є важливим для першокласника?

Якщо ви уже плануєте віддати дитину у перший клас, вибір школи для першокласника по закону «Про освіту» має бути зроблений до 31 травня. У випадку вступу в державний заклад потрібно обирати найближчу до місця проживання школу. Для приватних організацій це правило не діє, і батьки можуть вільно обирати, кому довірити навчання і виховання своєї дитини.

В будь-якому випадку слід орієнтуватися на потреби майбутнього школяра. На що звернути увагу?

  • Відсутність високої конкуренції, оцінювання досягнень у порівнянні з однокласниками.
  • Ігрова та пізнавальна мотивація, цікавий формат навчання і творчий підхід вчителів.
  • Чистий та обладнаний, яскравий простір для розваг і рухливої ігрової діяльності на перервах.
  • Помірна кількість домашніх завдань: для першокласників достатньо однієї години на день, щоб закріпити новий матеріал.

Не останню роль у виборі школи для першокласника в 2021 році відіграє ставлення вчителів до учнів, їхня кваліфікація та принципи в роботі. Враховуйте перспективи, які супроводжують учнів приватної школи, – наприклад, партнерські зв’язки із ВНЗ та можливість отримати атестат США.

Більше 30% випускників школи отримують атестат з відзнакою

І Ваша дитина може бути серед них!