Як вибрати школу для дитини: поради батькам

Якщо ви досі не уявляєте, як вибрати школу для дитини, влаштуйте «мозковий штурм» у своїй родині. Постарайтеся зрозуміти, що саме потрібно вашому чаду. Звісно, у дошкільника не може бути власної чіткої позиції стосовно вибору освітнього закладу. Однак спостережливі батьки можуть визначити, що саме потрібно їхній дитині, враховуючи тип темпераменту, характер та нахили.

Важливу роль у пошуку школи відіграють погляди старших членів сім’ї. Адже відповідь на питання, як вибрати школу, багато в чому залежить від родинних цінностей, уявлень про ідеальну освіту та розвиток.

Як вибрати школу для дитини: критерії пошукуІснує ряд універсальних критеріїв вибору хорошої школи.

  • Кількість учнів у навчальній групі. Якщо у класі більше 10 дітей, рівень стресу для чутливих діток зростає. Шум у приміщенні призводить до головного болю. Вчителю при цьому необхідно розсіювати свою увагу на усіх, тому про індивідуальний підхід не може бути й мови.
  • Місцезнаходження школи – не найважливіший, але один із найпопулярніших критеріїв. Краще щоранку відвозити дитину до хорошої школи, аніж відпускати пішки до найближчого закладу із сумнівним рівнем освіти та поганим ставленням вчителів.
  • Вибір школи для дитини залежить від того, які методи навчання застосовують педагоги. Сучасні приватні школи нового формату фокусуються на розвитку цілісної особистості – замість неосмисленого запам’ятовування теоретичного матеріалу.
  • Наявність та стан спортивних залів, комп’ютерних класів, лабораторних кабінетів, ігрових приміщень.
  • Комунікація між школою і батьками. Чудово, якщо вам зможуть надати доступ до електронного журналу, в якому буде відслідковуватися прогрес дитини без порівняння із однокласниками.

Серед додаткових нюансів стосовно того, як правильно вибрати школу для дитини, варто звернути увагу на якість харчування і різноманітність меню, а також чистоту в туалетах і оформлення класів, шкільних коридорів.

Державна чи приватна школа?

Все частіше батьки надають перевагу приватним школам. І хоча дехто зауважує, що не може дозволити собі цього через високу вартість навчання, державні школи лише умовно називають безкоштовними. Насправді вас чекають регулярні збори на ремонт, меблі, канцелярію, інші потреби школи та класу. І лише в окремих випадках повна сума витрат офіційно оголошується опікунською радою.

Якщо одним із критеріїв вибору школи для вас є прозорість співпраці із керівництвом школи, наявність договору з чіткими умовами, сміливо обирайте приватну школу, де ваша дитина зможе отримати різні додаткові «бонуси», дуже важливі для досягнень у дорослому віці. Зокрема, деякі приватні освітні заклади видають подвійні атестати України і США, завдяки чому випускники можуть отримати якісну вищу освіту закордоном.

Більше 30% випускників школи отримують атестат з відзнакою

І Ваша дитина може бути серед них!