Типи приватних шкіл. Чим відрізняється приватна школа від звичайної?

В Україні представлені різноманітні типи приватних шкіл, серед яких можна виділити кілька основних.

  • Приватні загальноосвітні школи пропонують загальну освіту від початкових до середніх класів і працюють з учнями за власною програмою або за затвердженими державою стандартами.
  • Міжнародні школи – заклади, які пропонують освітні програми, що відповідають світовим стандартам (наприклад, IB, Cambridge), і зазвичай спеціалізуються на міжнародних або іноземних освітніх підходах.
  • Релігійні школи, наприклад, такі, що базуються на християнських принципах.
  • Спеціалізовані школи з поглибленим вивченням певних предметів.

У будь-якому випадку у процесі навчання мають бути присутні всі предмети обов’язкової шкільної програми. Важливо розуміти, чим відрізняється приватна школа від звичайної.

  • У платній школі дисциплін може бути більше, а домашнього завдання – менше. Акцент зміщується на ті знання та навички, що є дійсно актуальними для підростаючого покоління.
  • Приватні школи фінансуються не за рахунок державного бюджету, а з плати за навчання, пожертвувань чи інших джерел.
  • Вимоги до приватних шкіл з боку держави можуть стосуватися лише основ навчальної програми. Приватні школи можуть мати більшу автономію у визначенні методик викладання та організації навчального процесу, ніж державні.
  • У приватних школах може бути менше учнів у класі, що сприяє більш індивідуалізованому підходу до навчання.

Отже, хоча якість освіти може варіюватися залежно від конкретної школи, приватні та загальнодоступні школи завжди відрізняються за певними аспектами.

вимоги до приватних шкіл, особливості приватних шкіл, вибрати приватну школу

Переваги приватних шкіл

Найважливіші особливості приватних шкіл об’єднує те, що вони пов’язані з успішністю учнів. У більшості випадків випускники демонструють чудові результати при здачі ЗНО та вступних екзаменів до закордонних ВНЗ.

Учні державних шкіл середньої та старшої ланки часто мають потребу у додаткових підготовчих курсах та заняттях з репетиторами. Натомість платні навчальні заклади дають максимум актуальних знань і є більш відкритими до побажань батьків. Школярі отримують багато можливостей для самореалізації та профорієнтації, чому сприяє великий вибір додаткових дисциплін і проєктів. Якщо ви хочете вибрати приватну школу у Києві, завітайте у Mainstream School, що розташована у Печерському районі.

Приватні школи краще виконують завдання, поставлені перед дистанційною освітою. Найбільш очевидним це стало під час епідемії коронавірусу, а згодом – з початком війни, коли велика кількість сімей була вимушена часто переїжджати або просто обрала для себе віддалений формат навчання.

Вступають у ВНЗ інших країн та отримують там стипендії здебільшого саме випускники приватних шкіл. Чим відрізняється наш заклад від аналогів, можна дізнатися під час візиту у Mainstream School (Київ, Печерськ).